Logo Malá kopaná Jihlava

Meziměstský souboj v Jihlavě - Brno si odvezlo porážku 6:9!

 

Historický první zápas oficiálního výběru Jihlavy se odehrál v neděli 4.6.2006 na hřišti Rošického. Soupeřem byl výběr hráčů Brněnského svazu malé kopané (BSMK).

Zápas se hrál pro nás nezvykle dlouho - 2x35 minut, ale vyhověli jsme pravidlům soupeře, vzhledem k tomu, že vážili 2 x 100 km dlouhou cestu do Jihlavy a zpět.

Přes 10 minut trvalo, než 3 diváci dočkali první branky. Ve 13. minutě dal o sobě poprvé vědět brněnský šutér Boček a Jančok vybíral síť - 0:1. A mohlo být ještě hůře, když v 18. minutě zazvonila tyč naší branky! Hrál se oboustranně rychlý a pohledný fotbal, jen branek v úvodu moc nepadalo. Střela Zamazala skončila mino, Tůma pálil nad. Na druhé straně Jančok vytěsnil přízemní teč na roh. Vyrovnat se Jihlavě podařilo ve 22. minutě, když ostrý centr zprava si nešťastně srazil brněnský obránce do vlastní sítě - 1:1! Ve 27. minutě prošel přes půl hřiště Kovář, ale jeho zakončení o 1 metr minulo cíl a ve 28. minutě Zamazal trefil jen tyč branky gólmana hostí s fotbalovým jménem i přijmením - Petra Čecha! Čech byl úspěsnější v souboji s Zamazalem i o minutu později, když vyrazil další tutovku z jeho kopačky, stejně tak jako 2 rány Kováře.  Podruhé se domácí zaradovali ve 32. minutě, když přiťuknutí Průchy zužitkoval Špendlíček - 2:1. Druhý poločas se od prvního výrazně lišil předevěím co se branek týká. Ve 39. minutě odstartoval všeobecnou kanonádu Kovář po přihrávce Zamazala - 3:1. Již o několik vteřin později snížil Boček na 3:2, ve 42. Špendlíček druhou brankou upravil na 4:2 a ve 45. minutě neúnavný Boček zakončil svůj hattrick - 4:3! Ve stejné minutě doklepl Tůma do prázdné branky - 5:3 a ve 47. minutě skóroval brněnský Boček po čtvrté - 5:4! Potom byl 8 minut klid před závěrečnou bouří. V 55. minutě Raška napřáhl z 15 metrů a trefil levý dolní růžek Jančokovy branky a začínalo se znovu - 5:5! Velkou šanci Brna záhy bravurně zneškodnil Jančok. Jenže vyrovnání vyprovokovalo jihlavské k smrtícímu úderu. V 57. minutě znovu strhl vedení na jejich stranu Zamazal (6:5), v 63. roztančil kolečkem 3 soupeře Kovář, narazil si se Škodou a zasunul do prázdné branky - 7:5 a po 60 vteřinách dokonal dílo zkázy Špendlíček, když prodloužil centr Průchy - 8:5! Brno naposledy zvedlo hlavu minutu před koncem po tečované střele Pšíkala (8:6), ale na konečných 9:6 pečetil v poslední minutě zápasu po pěkné individuální akci Zamazal.- 9:6!

Celkově můžeme být tedy s premiérou výběru Jihlavy spokojeni. Až na chvilkové výpadky při obranné činnosti, jsme byli svědky velmi podařeného výkonu, kreativních akcí i pěkných branek. Brno se snažilo, jeho hvězdou byl jednoznačně kanonýr Boček, ale šancí měla Jihlava rozhodně více (Škoda ještě trfil břevno, Tůma minul patou o půl metru, podobně jako Špendlíček, Třetina nedoklepl jasný gol na brankové čáře..) a nakonec zvítězila zaslouženě o 3 branky.

Branky: 22. vlastní, 32,. 42. 64. Špendlíček, 39., 61. Kovář, 45. Tůma, 57., 70. Zamazal - 13., 40., 45., 47. Boček, 55. Raška, 69. Pšíkal.

ŽK: Tůma (Jihlava). Rozhodčí: Kalaš.

Sestavy: JIH: Jančok( Klasici) - O. Lapeš, Průcha (oba Starlet),  Tůma (Ježek), Pik (Kanárci), Třetina (SSC Osmont) - Kovář (Kul. blesk), Zamazal, Špendlíček (oba Colas), Škoda (Klasici).
BRN
: Čech (Café 04) - Rosenbach (Fischer Cafe), Hřebíček, Pazdera (oba Bohunice), Raška (Fischer Cafe) - Otrchal, Pšíkal (Bohunice), Boček (Café 04),  Kolář,  Sirovátka (Colgate).